Przejdź do treści


Nowy Sącz: Wzdłuż brzegów Kamienicy powstanie ścieżka dla pieszych, biegaczy i rowerzystów

Mini plaża na rzece Kamienica przy hali sportowej MOSiR – źródło: UM Nowego Sącza

Jeszcze w tym roku ma zostać rozpoczęta budowa ścieżki dla pieszych, biegaczy i rowerzystów o długości 5 km. Ścieżka ma prowadzić wzdłuż prawego brzegu rzeki Kamienicy – od kładki przy Rondzie Solidarności, do kładki pieszej na wysokości skrzyżowania ulicy Wiśniowieckiego z Alejami Piłsudskiego oraz w drugą stronę, wzdłuż lewego brzegu rzeki Kamienicy w ciągu Alei Piłsudskiego z powrotem od kładki przy Rondzie Solidarności.

Inwestycja ma się rozpocząć w październiku 2018 roku, planowany termin oddania ścieżki do użytku to druga połowa 2019 roku.
– Ta pięciokilometrowa trasa będzie się składała z trzech równoległych ścieżek, a każda będzie dedykowana odrębnej kategorii użytkowników: rowerzystom, pieszym i biegaczom, tak aby ci użytkownicy nie przeszkadzali sobie nawzajem. Zatem będzie to pełen komfort rekreacji i przyjemności korzystania z tej infrastruktury – zapewnia zastępca prezydenta Nowego Sącza Wojciech Piech.
Oprócz samej ścieżki mają powstać także elementy małej architektury, takie jak ławeczki do wypoczynku i siłownia na wolnym powietrzu. Remontowi poddane zostaną też kładki piesze nad rzeką Kamienicą.
Inwestycja będzie realizowana i dofinansowana w ramach projektu “Centra Aktywnego Wypoczynku”, którego liderem jest Fundacja Sądecka. W projekcie budowy tras biegowo-rowerowych uczestniczy miasto Nowy Sącz oraz cztery gminy: Bobowa, Chełmiec, Łącko i Stary Sącz. W sumie powstanie 17. kilometrów ścieżek turystycznych, połączonych z siecią tras w województwie małopolskim.