Przejdź do treści

Występ teatralny z udziałem dzieci i młodzieży z autyzmem

Kilkomiesięczna praca w ramach integracyjnych Warsztatów Teatralnych uwieńczona zostanie wyjątkowym występem dzieci i młodzieży z autyzmem oraz ich rówieśników i rodziców na scenie Teatru Nowego w Nowym Sączu (ul. Jagiellońska 36)- już w najbliższą środę 07 czerwca o godz. 14:00.
Wydarzenie stanowić będzie podsumowanie projektu „Z KULTURĄ o trudnych tematach. AUTYZM” realizowanego od lutego br. przy wsparciu finansowym Miasta Nowego Sącza.
Jak podkreślają organizatorzy występ w scenach na motywach „Małego Księcia” – stanowić będzie niezapomniane przeżycie dla naszych „małych aktorów” i ich rodziców. Jednocześnie wyrażamy przekonanie, że będzie również inspiracją dla „publiczności” i wpływać będzie na przemianę postrzegania społecznego osób z autyzmem. KULTURA – jak pokazują nasze doświadczenia projektowe, a o czym będzie mogła także przekonać się zgromadzona na występie publiczność, jest doskonałą płaszczyzną nabywania wspólnych doświadczeń i budowania relacji społecznych mimo różnic w postrzeganiu świata.
Osoby zainteresowane uczestnictwem w wydarzeniu, z racji ograniczonej liczby miejsc  proszone są o wcześniejsze zgłoszenie pod nr telefonu: (18) 449 05 10.
Więcej o projekcie:

Warsztaty artystyczne/ teatralne

Z KULTURĄ o trudnych tematach. AUTYZM

źródło: Fundacja Pomocy Osobom z Autyzmem MADA
www.mada.org.pl