Przejdź do treści


Nowy Sącz: Wigilia dla samotnych i potrzebujących

Wigilia dla samotnych i potrzebujących - fot. www.nowysacz.pl

Ponad 200 osób uczestniczyło w tradycyjnej Sądeckiej Wigilii dla osób samotnych i potrzebujących, która odbyła się w Zespole Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej, przy ul. Jagiellońskiej w Nowym Sączu.

W trakcie spotkania Zastępca prezydenta Nowego Sącza Jerzy Gwiżdż w imieniu władz miasta złożył życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, wszystkim uczestnikom.

 

Bardzo się cieszę, że tutaj jestem, bo to jest ważne spotkanie. Chcę podkreślić jednoznacznie, że nie ma w Nowym Sączu ludzi lepszych i gorszych. Wszyscy jesteśmy równi, nie tylko wobec prawa, ale w stosunku do siebie. Wszyscy mamy poczucie godności, wszyscy mamy poczucie własnej dumy i tego, że coś jesteśmy warci i po coś na tym świecie jesteśmy – mówił Jerzy Gwiżdż, który przekazał wszystkim najlepsze życzenia świąteczne. – Wszystkiego dobrego dla państwa, dla waszych rodzin i bliskich, wesołych Świąt Bożego Narodzenia. A w nowym roku niech każdemu się lepiej wiedzie.

Coroczna Wigilia dla osób samotnych i potrzebujących zgromadziła wielu gości, a wśród nich między innymi proboszcza Parafii św. Kazimierza ks. dr Jana Siedlarza, który odmówił modlitwę i pobłogosławił opłatki, przewodniczącą Rady Miasta Nowego Sącza Bożenę Jawor, dyrektora Wydziału Kultury, Sportu, Komunikacji Społecznej i Promocji Józefa Kantora, dyrektora Wydziału Zdrowia i Opieki Społecznej Grzegorza Chochlę, dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Józefa Markiewicza, a także dyrektorów Domów Pomocy Społecznej przy ulicy Nawojowskiej 155 i 159 – Mariana Morańskiego oraz Marka Porębskiego. Gospodarzem wydarzenia była dyrektor Zespołu Szkół nr 1 Barbara Świętoń, a spotkanie, które poprowadziła Małgorzata Grybel, kierownik Kancelarii Urzędu Miasta Nowego Sącza, występem artystycznym uświetnił zespół muzyczny z popularnego “Gastronoma”. Uczniowie zadbali o wyjątkową atmosferę przy dźwiękach tradycyjnych polskich kolęd i pastorałek.

Tradycyjna Wigilia dla potrzebujących została zorganizowana przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Sączu, Wydział Zdrowia i Opieki Społecznej, Domy Pomocy Społecznej przy ulicy Nawojowskiej 155 i 159 przy wsparciu Prezydenta Miasta Nowego Sącza. O stronę kulinarną wydarzenia zadbali nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej.

źródło: www.nowysacz.info