Przejdź do treści


Nowy Sącz. Weszła w konflikt z prawem przez… naklejki na popularne maskotki

fot. materiały własne

31-letnia kobieta ukradła rolkę z naklejkami, które w ramach akcji promocyjnej jednego ze sklepów ogólnopolskiej sieci dyskontów można wymieniać na pluszowe maskotki, teraz grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

Do kradzieży doszło 16 września br. w jednym z dyskontów zlokalizowanym na terenie Nowego Sącza. Klientka wykorzystała chwilową nieuwagę kasjerki i zabrała 556 sztuk naklejek, które po wklejeniu do specjalnego katalogu można wymienić na pluszowe maskotki lub książki z bajkami. Za taką ilość skradzionych naklejek kobieta mogła bezpłatnie odebrać 9 dużych lub 13 małych maskotek albo 37 książek.

Moment kradzieży został zarejestrowany przez sklepowy monitoring, co pozwoliło mundurowym ustalić i zatrzymać „naklejkowego złodzieja”, którym okazała się 31-letnia mieszkanka Sądecczyzny. Kobieta zamieniła skradzione naklejki na kilka maskotek i książek w innym dyskoncie tej samej sieci, powodując łączne straty w wysokości ponad 820 złotych.

Sądeczanka usłyszała od policjantów zarzuty kradzieży i oszustwa, za co grozi do 5 lat więzienia. Skruszona 31-latka przyznała się do zarzucanego jej czynu i wyraziła chęć dobrowolnego poddania się karze.

/źródło: KMP Nowy Sącz