Przejdź do treści


Nowy Sącz. Wąskimi osiedlowymi uliczkami uciekał przed policjantami. Jak się okazało prowadził bez uprawnień i po spożyciu alkoholu

Osobowa toyota z uszkodzonym przodem, obok dwa oznakowane radiowozy - fot. KMP Nowy Sącz

48-letni mieszkaniec Nowego Sącza na widok policyjnego radiowozu zaczął uciekać wąskimi osiedlowymi uliczkami, uszkadzając przy tym zaparkowane samochody. Jak się okazało prowadził bez uprawnień i po spożyciu alkoholu a przy sobie miał narkotyki.

20 stycznia około godziny 10:30 policjanci, patrolując osiedle Gorzków w Nowym Sączu, zauważyli osobową toyotę, której kierowca na widok radiowozu zaczął się nerwowo zachowywać. W związku z tym mundurowi postanowili zawrócić i zatrzymać pojazd do kontroli drogowej, jednak widząc to, kierowca toyoty gwałtownie przyspieszył i skręcił w osiedlową uliczkę. Mundurowi natychmiast podjęli za nim pościg. Pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych nakazujących zatrzymanie się, uciekinier nadal kontynuował jazdę, wjeżdżając w jedną z ulic osiedla Wojska Polskiego. Podczas gwałtownego hamowania uderzył w dwa zaparkowane tam pojazdy, wysiadł z samochodu i zaczął uciekać pieszo w kierunku bloków, ale został szybko zatrzymany przez funkcjonariuszy.

Badanie trzeźwości wykazało, że 48-letni mieszkaniec Nowego Sącza miał w organizmie niemal 0,5 promila alkoholu. Nie była to jednak jedyna przyczyna jego ucieczki przed mundurowymi. W trakcie dalszych czynności wyszło na jaw, że mężczyzna nie ma również uprawnień do kierowania pojazdami, a dodatkowo podczas przeszukania policjanci znaleźli przy nim woreczek strunowy z suszem roślinnym oraz kilka zwitków folii aluminiowej z przezroczystymi kryształkami. Samochód, którym poruszał się 48-latek, został przekazany właścicielowi, a uciekinier trafił do pomieszczenia dla zatrzymanych w sądeckiej komendzie.

W jednostce policjanci wykonali badania zabezpieczonych substancji narkotesterem, które wskazały, że były to marihuana i mefedron. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 48-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków, jak również odpowie za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej i popełnione wykroczenia – kierowanie pojazdem bez uprawnień i po użyciu alkoholu oraz niezachowanie należytej ostrożności na drogach wewnętrznych. Teraz sądeczaninowi grozi nawet do 5 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

/źródło: KMP Nowy Sącz