Przejdź do treści


Nowy Sącz walczy o wpisanie Obwodnicy Wschodniej do Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030

Ratusz w Nowym Sączu - Fot. Maciej Berowski

Rządowy program budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030 został ogłoszony przez Ministerstwo Infrastruktury w lutym tego roku. Na liście planowanych inwestycji znalazło się 7 obwodnic z województwa małopolskiego. W tym między innymi obwodnica Makowa Podhalańskiego, Trzebini, Piwnicznej oraz Wadowic i Limanowej.

Niestety mimo faktu, że na rządowej liście znalazły się niewielkie miasteczka takiej jak Maków Podhalański, Trzebinia, czy Piwniczna, po raz kolejny pominięto Nowy Sącz – Trzecie pod względem liczby mieszkańców miasto w województwie małopolskim. Taka Sytuacja musiała spotkać się z zdecydowaną reakcją władz Nowego Sącza. Podczas XVIII Sesji Rady Miasta Nowego Sącza prezydent Ludomir Handzel, zaprezentował przygotowany projekt budowy Obwodnicy Wschodniej Nowego Sącza oraz przedstawił informacje potwierdzające, że obwodnica ta spełnia wszystkie wymogi kwalifikujące ją do objęcia rządowym programem budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030.

Prezydent Handzel wystosował także apel o uwzględnienie budowy Obwodnicy Wschodniej Nowego Sącza w rządowym Programie budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030 i poprosił radnych o jego jednomyślne poparcie. Po długiej dyskusji pełnej złośliwych uwag ze stronny radnych opozycyjnych w stosunku do prezydenta oraz tradycyjnej awanturze na sesji, radni poparli ostatecznie apel prezydenta.