Przejdź do treści

Nowy Sącz. W zawiązku z budową wiaduktu kolejowego od wtorku zamknięta dla ruchu zostanie ul. Starowiejska

Remonty drogi - Fot. Archiwum

W związku z realizacją kolejnego etapu inwestycji kolejowej na terenie miasta Nowego Sącza, od wtorku 5 grudnia zamknięta dla ruchu zostanie ul. Starowiejska na osiedlu Helena.

Miejski Zarząd Dróg w Nowy Sączu przekazuje informację o rozpoczęciu kolejnego etapu prac związanych z przebudową linii kolejowej na terenie miasta, której inwestorem jest PKP PLK. Wykonawca inwestycji przystępuje do budowy nowego obiektu inżynieryjnego w ciągu ulicy Starowiejskiej. W związku z tym od 5 grudnia 2023 roku, począwszy od godziny 8:00, do 22 grudnia 2023 roku, a także od 8 stycznia 2024 roku do 30 kwietnia 2024 roku, ulica Starowiejska zostanie czasowo zamknięta dla ruchu. W okresie od 5 do 22 grudnia bieżącego roku, ruch pieszych będzie utrzymany na wyznaczonym odcinku ulicy Starowiejskiej poza strefą objazdu. Objazdy dla pojazdów zostaną skierowane przez ulice Papieską w Chełmcu oraz ulicę Krakowską w Nowym Sączu.

Utrudnienia w ruchu

Mieszkańcy Sądecczyzny i władze miasta Nowego Sącza obawiają się, że remont linii kolejowej nr 104 przebiegającej przez centrum Nowego Sącza spowoduje paraliż komunikacyjny w mieście. Jeszcze w październiku prezydent Ludomir Handzel zwrócił się w imieniu mieszkańców do Ministra Infrastruktury oraz do prezesa zarządu PKP PLK z prośbą o przedstawienie harmonogramu prac oraz zaapelował o zorganizowanie sposobu wykonania robót budowlanych i zastosowanie czasowych rozwiązań organizacji ruchu drogowego, które w maksymalny sposób wyeliminują utrudnienia w ruchu.

W odpowiedzi na apel prezydenta Nowego Sącza PKP PLK zadeklarowało:

  • naprzemienne zamykanie ulic Kościuszki i Mickiewicza,
  • wykonanie tymczasowego alternatywnego ciągu komunikacyjnego na ulicach Kunegundy/Węgierskiej w trakcie przebudowy wiaduktu kolejowego,
  • wyprzedzające wykonanie przebudowy wiaduktu kolejowego w ciągu ulicy Starowiejskiej na przełomie 2023 r. i 2024 r. pozwalające na otwarcie tej drogi przed zamknięciem ulicy Krakowskiej,
  • skrócenie zamknięcia ulicy Krakowskiej z zakładanych 24 miesięcy do 21 miesięcy,
  • utrzymanie przejezdności ulicy Jagodowej z krótkotrwałym wprowadzeniem ruchu wahadłowego w związku z zamknięciem ulicy Krakowskiej.