Nowy Sącz: W sprawie budowy Węgirskiej Bis powiedziano już wszystko?

Opublikowano 25 marca 2017 przez
Nowy Sącz: W sprawie budowy Węgirskiej Bis powiedziano już wszystko?

Kwestia budowy drogi alternatywnej dla zakorkowanej ul. Węgierskiej powraca jak bumerang.
Gminy Stary Sącz i Podegrodzie posiadające o wielem mniejsze budżety mają już swoje obwodnice, tymczasem kierowcy stojący codziennie w korkach na ul. Węgierskiej od lat słyszą o budowie tzw. „Węgierskiej Bis” – Podobnie jak w przypadku „Sądeczanki” co klika miesięcy pojawia się kolejna przełomowa wiadomość, a drogi jak nie było tak niema.
Przypomnijmy, według zeszłorocznego pomiaru natężenia ruchu wykonanego przez GDDKiA, trasą Nowy Sącz – Stary Sącz przejeżdża dziennie ponad 23 tysiące samochodów.
Tym razem o Węgierskiej Bis rozmawiano w trakcie spotkania poświęconego rozwiązaniom komunikacyjnym dla miasta Nowego Sącza oraz gmin sąsiadujących, które odbyło się z inicjatywy Sądeckiej Izby Gospodarczej w sądeckim Ratuszu.
Jak czytamy nas stronie Urzędu Miasta – Podczas spotkania omawiano między innymi planowany przebiegu Węgierskiej bis. Miałaby ona przebiegać od ulicy Piramowicza i kierować się w stronę północną do rzeki Dunajec, a następnie poprzez nowy most połączyć się z gminą Chełmiec. W założeniach droga miałaby się włączyć w Obwodnicę Zachodnią, tworząc jednolity układ komunikacyjny.