Przejdź do treści


Nowy Sącz: W poniedziałek zamkną skrzyżowanie pod zamkiem

Skrzyżwanie pod zamkiem - fot. google street view

Zamknięcie skrzyżowania ulic Bulwar Narwiku – Tarnowska – Piotra Skargi – Legionów związane jest z pracami w ramach przebudowy układu komunikacyjnego. Prace związane z przebudową skrzyżowania mają potrwać do końca sierpnia.
– Prace związane z przebudową skrzyżowania będą trwały do końca sierpnia. Równocześnie prace prowadzone będą na skrzyżowaniu ulic Dunajcowa – Legionów – Krakowska. Zamknięcie tego skrzyżowania planowane jest na koniec sierpnia, w celu wykonania robót nawierzchniowych oraz brukarskich – informuje dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu Grzegorz Mirek.
Zamknięcie skrzyżowania pod zamkiem uwarunkowane jest zakończeniem dostaw wielkogabarytowych elementów konstrukcyjnych, niezbędnych do wykonania konstrukcji stalowej nowego Mostu Heleńskiego.
Jednocześnie MZD informuje, iż ruch pieszych przez przebudowywane skrzyżowanie będzie dozwolony i wydzielony bezpiecznymi przejściami.
Wyłączenie z ruchu będzie na wysokości ulic – ul.Tarnowska – na wysokości ul. Paderewskiego, ul. Piotra Skargi – na wysokości ul. Bóżniczej. Ponadto na ul. Kraszewskiego zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu, na odcinku od ul. Szkolnej do ul. Lwowskiej.
Informacje o nowych lokalizacjach przystanków i zmianach w kursowaniu autobusów miejskiej komunikacji autobusowej na stronie MPK: www.mpk.nowysacz.pl.