Przejdź do treści


Nowy Sącz: W budynku przy ul. Naściszowskiej odkryto prawdopodobnie niewybuch z czasów II Wojny Światowej – Policja zabezpieczyła teren

Policja Nowy Sącz - fot. materiały własne

Jak przekazała naszemu portalowi sierż. szt. Justyna Basiaga z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, wczoraj (18 maja) około godziny 16:30 Oficer Dyżurny KMP w Nowym Sączu otrzymał zgłoszenie, że w jednym z budynków znajdujących się przy ul. Naściszowskiej w Nowym Sączu w trakcie wykonywania prac remontowych odkryto prawdopodobnie pocisk artyleryjski z czasów II Wojny Światowej.

Na miejsce skierowano policjantów z specjalnej grupy minersko-pirotechnicznej z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, którzy zabezpieczyli znalezisko. Powiadomiono patrol rozminowania minerskiego z 16 Brygady Powietrzno – Desantowej w Krakowie, do czasu jego przybycia teren zabezpieczają sądeccy policjanci. Ze względów bezpieczeństwa ewakuowano 2 rodziny, zamieszkujące budynek w którym ujawniono niewybuch. Pocisk zostanie dzisiaj przewieziony w bezpieczne miejsce, gdzie zostanie zneutralizowany.

W związku z tym, że coraz częściej odnajdywane są różnego rodzaju pociski z czasów II Wojny Światowej sądecka Policja apeluje, aby samodzielnie nie próbować przenosić tego typu znalezisk. W sytuacji kiedy ujawnimy podejrzany przedmiot jak najszybciej należy powiadomić Policję, dzwoniąc na numer alarmowy 997.

źródło: KMP w Nowym Sączu