Przejdź do treści


Nowy Sącz: Uwaga na kieszonkowców

fot. pixabay.com

Na działanie kieszonkowców jesteśmy narażeni szczególnie w miejscach gdzie panuje tłok, dlatego do drobnych kradzieży dochodzi najczęściej w sklepie lub w autobusie, gdzie złodzieje wykorzystują tzw. „sztuczny” tłok, a także nasz przedświąteczny pośpiech i roztargnienie…

Tym razem kieszonkowcy wykorzystali miejski transport. 21 grudnia, złodziej wykorzystał nieuwagę pasażerki autobusu i wyjął z kieszeni jej kurtki telefon warty 650 zł. Dzień później, podróżny stracił dokumenty i kwotę 500 zł. Podobna sytuacja miała miejsce w wigilię rano, gdy z kieszeni kurtki pasażera „zniknęły” dokumenty i portfel.

Kieszeń kurtki czy tylna kieszeń spodni to wręcz idealny schowek dla złodzieja. Nie ma problemu z wyciagnięciem portfela, nie trzeba pokonywać żadnych zabezpieczeń, a poszkodowany zaabsorbowany czymś zupełnie innym nawet nie poczuje, że ktoś pozbawia go jego zarobku.

By ustrzec się przez działaniem kieszonkowców, z całą pewnością nie należy chować portfela w łatwo dostępną dla złodzieja zewnętrzną kieszeń kurtki czy tylną kieszeń spodni, jak również przechowywać go w reklamówce czy torebce, która luźno wisi na ramieniu, ponieważ takie sposoby chowania pieniędzy, nie są dla kieszonkowca żadnym utrudnieniem.

Najlepiej schować portfel w wewnętrzną, niewidoczną dla złodzieja część płaszcza czy kurtki, a torebkę lub saszetkę trzymać blisko „siebie” by mieć ją stale pod kontrolą.

źródło: Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu