Przejdź do treści


Nowy Sącz: Usiłował ukraść towar ze sklepu, został zatrzymany

fot. Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu

Amator gier i sprzętu komputerowego usiłował ukraść towar ze sklepu, jednak został zauważony przez ochronę. W efekcie usłyszał od policjantów zarzuty.33-latek z Nowego Sącza próbował okraść dwa duże punkty handlowe znajdujące się na terenie miasta. W pierwszym przypadku jego łupem miała paść gra o wartości około 300 złotych. Gdy już odciął zabezpieczenia i wyjął nośnik danych zawierający grę, z obawy, że zostanie namierzony przez ochronę, porzucił zniszczony towar jeszcze na terenie sklepu.
Podobnie było kilka dni później na terenie innego supermarketu. Gdy pozbył się zabezpieczeń z opakowania tableta wartego około 900 złotych, porzucił go przed kasami, widząc zainteresowanie pracowników ochrony. Gdy próbował opuścić budynek, został przez nich ujęty. Jak się okazało, już od początku śledzili oni jego poczynania i bardzo szybko powiadomili policję.
Mężczyźnie przedstawiono zarzuty usiłowania kradzieży i kradzieży z włamaniem, za co grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów i dobrowolnie poddał się karze.

źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu