Przejdź do treści


Nowy Sącz: Ukradli konsolę do gier, ale szybko zostali zatrzymani

Dwaj mężczyźni, którzy 20 sierpnia w jednej z galerii handlowych w Nowym Sączu dokonali kradzieży konsoli do gier zostali zatrzymani przez sądeckich policjantów.
W ubiegły poniedziałek ok. godz. 17.00, dyżurny sądeckiej komendy otrzymał  zgłoszenie, że w jednej z galerii na terenie miasta Nowego Sącza dwóch mężczyzn miało dokonać kradzieży konsoli do gier wartej blisko dwa tysiące złotych. Szybko oddalili się z miejsca kradzieży, ale zarejestrowała ich kamera monitoringu. Funkcjonariusze po otrzymaniu informacji dotyczącej rysopisu sprawców kradzieży udali się w możliwe miejsce przebywania wskazanych osób.
W trakcie kontroli przy jednej z sądeckich ulic policjanci Ogniwa Wywiadowczego zauważyli dwóch mężczyzny odpowiadających wcześniej podanemu rysopisowi. Były to osoby znane policjantom z wcześniejszych, licznych kradzieży. Obaj mężczyźni ubrani byli, tak jak podczas dokonywanej kradzieży.
Mężczyźni podczas legitymowania nie posiadali przy sobie skradzionego sprzętu, jednak przyznali się policjantom, że byli razem w galerii i dokonali kradzieży konsoli do gier, 19-latek i 20-latek zostali zatrzymani i trafili do sądeckiej komendy.
Jak ustalili policjanci, kradzież konsoli do gier, to nie jedyna kradzież dokonana przez zatrzymanych mężczyzn.
Prócz skradzionej konsoli, na przełomie lipca i sierpnia mężczyźni w sądeckich galeriach dokonywali jeszcze kilku innych kradzieży, w tym kosmetyków, słodyczy, gier komputerowych oraz sprzęt elektrcznego, starty powstałe w wyniku kradzieży sięgnęły ponad 7 tys. złotych.
W dniu wczorajszym (22 sierpnia) obaj mężczyźni doprowadzeni zostali do Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu, gdzie usłyszeli zarzuty w związku z popełnieniem przestępstw z art. 278 KK tj. kradzieży, za co grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.