Przejdź do treści


Nowy Sącz: Ukradł rower i jeszcze tego samego dnia został zatrzymany przez policję

zdjęcie ilustracyjne - fot. KMP Nowy Sącz

Mężczyzna, który ukradł rower z parkingu jednego ze sklepów na terenie Nowego Sącz, jeszcze tego samego dnia został zatrzymany przez sądeckich policjantów. Odzyskany jednoślad niezwłocznie powrócił do właścicielki.

26 września 2019 roku po godzinie 16 Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu przyjął zgłoszenie o kradzieży roweru z parkingu jednego ze sklepów na terenie Nowego Sącza. Na miejsce został niezwłocznie skierowany patrol policji. Podczas sprawdzania pobliskiego terenu funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który idąc jedną z sądeckich ulic prowadził rower. Wylegitymowany 53 latek twierdził, że ów rower kupił, nie potrafił jednak podać szczegółów jego zakupu. W związku z tym, policjanci nabrali podejrzeń, że „zakupiony” rower jest kradziony. Funkcjonariusze zabezpieczyli pojazd i udali się z mężczyzną do zgłaszającej kradzież kobiety. Przypuszczenia funkcjonariuszy zostały potwierdzone, a kobieta potwierdziła, że jest to jej własność. Dodatkowo, na zabezpieczonym monitoringu widać jak 53 latek zabiera spod sklepu rower i odchodzi.

Odzyskany jednoślad przekazano właścicielce, natomiast mężczyzna został przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, gdzie po przebadaniu na zawartość alkoholu okazało się, że ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Po badaniu 53 latek trafił do policyjnego aresztu. Teraz poniesie konsekwencje swego zuchwałego czynu.

/źródło: KMP Nowy Sącz