Przejdź do treści


Nowy Sącz: Ukradł kasę fiskalną

Kasa fiskalna - Fot. KM Policji w nowym Sączu

W oczekiwaniu na wyrok, sprawca kradzieży rozbójniczej, którego zatrzymali sądeccy policjanci, najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie. Wraz z innym mężczyzną wyniósł ze sklepu kasę fiskalną z gotówką, a by tego było mało, przemocą odciągnął pracownicę sklepu, by drugi ze sprawców mógł uciec.
Intensywne poszukiwania sprawców z psem tropiącym oraz sprawdzanie monitoringu – tak wyglądała noc z 13 na 14 kwietnia dla wielu sądeckich policjantów. Tej nocy po godzinie 3.00, dwóch mężczyzn weszło do całodobowego sklepu. Początkowo próbowali zaabsorbować swoim zachowaniem dwie ekspedientki, ale zamierzonego celu nie osiągnęli i wyszli. Do sklepu wrócili za kilkanaście minut, wynosząc z niego kasę fiskalną z gotówką, czym narazili właściciela na stratę blisko 4 tys. złotych. Ponadto jeden ze sprawców, bezpośrednio po kradzieży przytrzymał za ubranie jedną z ekspedientek i odciągnął ją w głąb sklepu, by umożliwić ucieczkę ujętemu przez nią drugiemu z mężczyzn. W efekcie obaj oddalili się w nieznanym kierunku.
Tego samego dnia, przed godziną 14.00 na ulicy Nawojowskiej, policjanci prewencji zauważyli mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi sprawcy kradzieży rozbójniczej. 26-letni sądeczanin został zatrzymany, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty.
14 kwietnia sądeccy policjanci zwrócili się z wnioskiem do prokuratury o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Dzień później sąd przychylił się do tego wniosku i jego decyzją, w oczekiwaniu na wyrok, mężczyzna najbliższe dwa miesiące spędzi za kratkami. Za kradzież rozbójniczą, zgodnie z art. 281 kodeksu karnego, grozi mu od roku do 10 lat pozbawienia wolności.
Policjanci odzyskali skradzione mienie. Nadal trwają czynności w tej sprawie, zmierzające do ujęcia drugiego ze sprawców.
Art. 281. Kto, w celu utrzymania się w posiadaniu zabranej rzeczy, bezpośrednio po dokonaniu kradzieży, używa przemocy wobec osoby lub grozi natychmiastowym jej użyciem albo doprowadza człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

źródło: KM Policji w Nowym Sączu