Przejdź do treści


Nowy Sącz: Tymczasowy areszt dla trzech sprawców rozboju

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o rozbój. Mężczyźni już usłyszeli zarzuty i decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Do zdarzenia doszło 22 listopada około godz. 11:10 w miejscowości Kamionka Wielka. Jak wynika z ustaleń policjantów, mężczyźni wspólnie i w porozumieniu zaatakowali 34-letniego Sądeczanina, pobili go, a następnie skradli mu pieniądze. Poszkodowanemu udało się uciec i po dotarciu w bezpieczne miejsce powiadomił Policję. Natychmiast po otrzymanym zgłoszeniu na miejscu pojawili się sądeccy policjanci, którzy ustalili rysopis sprawców, przebieg zdarzenia i przystąpili do przeszukiwania terenu. Dzięki intensywnym działaniom jeszcze tego samego dnia ustalili sprawców i zatrzymali jednego z nich, 35-letniego mieszkańca Nowego Sącza. Następnego dnia w ręce sądeckich kryminalnych trafili również pozostali dwaj, 30 i 39-letni Sądeczanie. Zgromadzony przez sądeckich „kryminalnych” obszerny materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie trzem zatrzymanym zarzutu rozboju.

25 listopada br. Sądeczanie zostali doprowadzeni do Sądu Rejonowego w Nowym Sączu, który zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. To dopiero początek ponieważ za popełnione przestępstwo, grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu