Przejdź do treści

Nowy Sącz. Tymczasowy areszt dla 29-letniego sprawcy rozboju

fot. Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu

Sadeccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój. 29-latek usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

4 czerwca około godziny 8.00 sądeccy policjanci zostali wezwani do jednego z mieszkań na osiedlu Barskim w Nowym Sączu. Jak się okazało jego właściciel został pobity przez znanego mu 29-latka, który następnie zabrał mu telefony i pieniądze, po czym wyszedł z mieszkania. Na miejsce przyjechali policjanci oraz załoga karetki Pogotowia, która zabrała poszkodowanego mężczyznę do szpitala.

Policjanci zatrzymali sprawcę jeszcze tego samego dnia około godziny 19.00 na ulicy Batorego. Wcześniej sprawdzali miejsca w których może przebywać oraz miejski monitoring.

Na podstawie zgromadzonych materiałów dowodowych 29-latek usłyszał od policjantów zarzuty rozboju oraz spowodowania uszczerbku na zdrowiu za co grozi mu do 12 lat więzienia. Mężczyzna był już karany za podobne przestępstwa i działał w warunkach recydywy. 6 czerwca, na wniosek prokuratury, sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

/źródło: KMP Nowy Sącz