Przejdź do treści


Nowy Sącz: Tymczasowy areszt dla 21-letniego sprawcy rozboju

Zdjęcie ilustracyjne - fot. KMP Nowy Sącz

Sadeccy Policjanci zatrzymali 21-letniego mieszkańca Nowego Sącza podejrzanego o rozbój. Decyzją Sądu Rejonowego w Nowym Sączu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Jak informuje sierż. Monika Mordarska z Komendy Miejskiej w Nowym Sączu – 2 października br. sądeccy policjanci zatrzymali 21-letniego mężczyznę, który w centrum Nowego Sącza, grożąc dwóm nastolatkom pobiciem, zażądał do nich pieniędzy. Mężczyźni nie ulegli jego groźbom. Jeden z nich, 17-letni mieszkaniec Nowego Sącza, zgłosił policjantom, że na początku września na terenie Nowego Sącza miała miejsce podobna sytuacja. Wtedy to ten sam sprawca groził mu nożem wymuszając pieniądze.

Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu 21-latkowi zarzutu usiłowania rozboju oraz rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Sądu Rejonowego w Nowym Sączu 5 października br. zastosował wobec podejrzanego 3 miesięczny tymczasowy areszt. Za te przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

/źródło: KMP Nowy Sącz