Przejdź do treści


Nowy Sącz. Trwa głosowanie na projekty w tegorocznym Budżecie Obywatelskim

  • Opublikowano:
  • Autor:
Bazylika św. Małgorzaty w Nowym Sączu

Trwa głosowanie na projekty w tegorocznym Budżecie Obywatelskim. W głosowaniu mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy Miasta Nowego Sącza. Swój głos można oddać na stronie  internetowej https://bo.nowysacz.pl/ lub w jednym z punktów do głosowania (szczegóły na plakacie).

Budżet Obywatelski to innowacyjne podejście do zarządzania środkami publicznymi. Jest to dedykowana część budżetu miasta, której przeznaczenie jest zależne od wyboru społeczeństwa poprzez głosowanie. W tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Nowego Sącza na realizację zwycięskich projektów przeznaczono 3 900 060 zł. Z czego kwota na projekty ogólnomiejskie wynosi 1 950 030 zł, natomiast kwota przeznaczona na projekty osiedlowe to 1 950 030 zł.

Jest to wyjątkowa okazja, w której mieszkańcy mają możliwość wpływania na to, jak zostaną wydane środki publiczne, aby poprawić swoje lokalne społeczności i miasto jako całość. Dzięki Budżetowi Obywatelskiemu, każde osiedle ma swoją część środków do dyspozycji i może wspólnie decydować o inwestycjach, które uważa za najważniejsze. To doskonały przykład partycypacji społecznej i demokratycznego podejścia do zarządzania finansami publicznymi.

Głosowanie trwać będzie do 20 października 2023 r.