Przejdź do treści

Nowy Sącz: Starosta nowosądecki wręczył Złote Jabłko Sądeckie dyrektorowi ZS Ogólnokształcących nr 1 w Nowym Sączu

fot. Maria Olszowska

Starosta nowosądecki Marek Pławiak wręczył wczoraj Złote Jabłko Sądeckie Aleksandrowi Rybskiemu – dyrektorowi Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Jana Długosza w Nowym Sączu. Okazją były obchody Święta Szkoły.

– Gratuluję i dziękuję za wieloletnią pracę na stanowisku dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących numer 1 imienia Jana Długosza w Nowym Sączu – mówił starosta Marek Pławiak. – Przyznałem Złote Jabłko Sądeckie w uznaniu wybitnych osiągnięć pedagogicznych i wkładu pracy na rzecz kształcenia i wychowania młodzieży na Ziemi Sądeckiej.

Starosta podkreślił, że sądecki „Długosz” wychował i przygotował do życia wiele pokoleń mieszkańców Sądecczyzny.

To najstarsze i bardzo zasłużone Liceum w naszym regionie. Młodzi ludzie zdobywali tu nie tylko wiedzę, ale również uczyli się patriotyzmu i funkcjonowania w społeczeństwie – dodał starosta Marek Pławiak. – Dziękuję za to dyrekcji, wszystkim wychowawcom, pracownikom szkoły oraz rodzicom. Te sukcesy są efektem Waszych wspólnych wysiłków.

W uroczystościach wzięli udział m.in.: członek Zarządu Województwa Małopolskiego Leszek Zegzda, starosta nowosądecki Marek Pławiak, wiceprezydent Nowego Sącza Wojciech Piech oraz uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Jana Długosza w Nowym Sączu.

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu
fot. Maria Olszowska