Przejdź do treści


Nowy Sącz: Sprawdź, czy otyłość jest zapisana w Twoich genach! Bezpłatne badanie

Weź udział w bezpłatnym badaniu genetycznego czynnika predysponującego do występowania otyłości. Badania realizowane będą podczas dwóch spotkań w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Kelles II przy ul. Kochanowskiego 2 w Nowym Sączu.
W ramach badania zostanie przeprowadzona analiza genetyczna, sprawdzająca wariant jednego z genów, który sprzyja wystąpieniu otyłości. Przeprowadzona zostanie także ocena sposobu żywienia oraz stanu odżywienia, w tym pomiar składu ciała.
Badanie jest realizowane podczas 2 spotkań z dietetykiem, trwających łącznie 45 minut i jest bezpłatne. W badaniu mogą uczestniczyć osoby, które borykają się z nadmierną masą ciała (BMI ≥ 30), są pełnoletnie, ale nie ukończyły jeszcze 65 lat i nie stosują obecnie żadnej diety.
Organizatorzy akcji zapraszają osoby, które nie przechodziły wcześniej chirurgicznego leczenia otyłości i obecnie nie stosują farmakoterapii lub dietoterapii, nie cierpią na zaburzenia odżywiania (anorexianervosa, bulimia) oraz bez zdiagnozowanych zaburzeń hormonalnych (choroby tarczycy, nadnerczy, gonad).
Wykonywane analizy nie są inwazyjne, a wyniki zostaną przekazane uczestnikom najpóźniej miesiąc po zakończeniu projektu. Zapisów można dokonać w rejestracji przychodni Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej “Kelles II” przy ul. Kochanowskiego 2 w Nowym Sączu, tel. 726 164 867, 18 547 4767.

źródło: www.nowysacz.pl