Przejdź do treści

Nowy Sącz: Sprawca uszkodzeń mienia w rękach Policji

fot. materiały własne

Dzięki pracy sądeckich policjantów sprawca uszkodzeń mienia i gróźb karalnych z 2015 roku został ustalony. 36-letni Sądeczanin już usłyszał zarzuty. Za te przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Jak przekazała portalowi Nowy Sącz Info mł. asp. Justyna Basiaga, rzecznik prasowy sądeckiej Policji – 7 grudnia 2016 roku policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, rozliczyli z działalności przestępczej 36-letniego Sądeczanina. Mężczyzna w 2015 roku na terenie Nowego Sącza dopuścił się 5 uszkodzeń mienia, powodując straty na ponad 6 tyś. zł.

W 2015 roku w okresie od kwietnia do listopada na terenie Nowego Sącza doszło do 5 uszkodzeń mienia. Sprawca działając w krótkich odstępach czasu, trzykrotnie uszkodził ten sam samochód osobowy. Ponadto w jednym z bloków na terenie Nowego Sącza rzucając kamienieniem uszkodził okno oraz podpalił elewację balkonu.

Od tamtej pory funkcjonariusze intensywnie pracowali nad rozwikłaniem sprawy. Skrupulatnie analizowali każdy ślad i gromadzili materiał dowodowy, który finalnie doprowadził do ustalenia sprawcy tych czynów.

7 grudnia br. 36-latek usłyszał w sumie 6 zarzutów, tj. 5 uszkodzeń mienia (art. 288 kk) oraz 1 zarzut kierowania gróźb karalnych ( art. 190 kk) .

Za te czyny grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Wydział do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu