Przejdź do treści


Nowy Sącz: Sprawca podpalenia kontenerów zatrzymany

Dzięki intensywnej pracy operacyjnej i zaangażowaniu sądeckich policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu, mężczyzna, który podpalił kontenery na śmieci na osiedlu Przetakówka w Nowym Sączu, poniesie konsekwencje swoich czynów. Sprawca usłyszał zarzuty, a za popełnione przestępstwo grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

Kilkanaście dni temu mieszkaniec Nowego Sącza złożył w sądeckiej komendzie zawiadomienie, że na osiedlu Przetakówka ktoś uszkodził należące do niego dwa plastikowe kontenery na śmieci. Policjanci od razu podjęli działania zmierzające do ustalenia sprawcy. W wyniku intensywnej pracy operacyjnej, funkcjonariusze zatrzymali 26-letniego sądeczanina, który podpalił kontenery oraz część ogrodzenia, powodując straty w wysokości ok. 1000 złotych.

Policjanci przedstawili mężczyźnie zarzut z art. 288 § 1 kodeksu karnego. Za uszkodzenie cudzej rzeczy 26-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci wnioskowali do prokuratury o zastosowanie wobec sprawcy środków zapobiegawczych. Prokurator Rejonowy przychylił się do tego wniosku i zastosował wobec mężczyzny dozór Policji i zakaz opuszczania kraju.

/KMP Nowy Sącz

Tagi: