Przejdź do treści


Nowy Sącz. Sprawca napadu na sklep jubilerski w rękach Policji

fot. Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu

Kilka dni po napadzie na sklep jubilerski w Nowym Sączu policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu ustalili i zatrzymali sprawcę. Mężczyzna już usłyszał zarzuty. Teraz najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie śledczym. Za to przestępstwo grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Jak przekazała naszemu portalowi mł. asp. Justyna Basiaga Rzecznik Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu – Do zatrzymania doszło 4 września br. około godz. 20:00 na terenie powiatu nowosądeckiego. Mężczyzna kilka dni wcześniej tj. 25 sierpnia br. około godz. 17: 25 wtargnął do jednego z punktów jubilerskich w centrum Nowego Sącza, gdzie przy użyciu przedmiotu przypominającego broń sterroryzował pracownię sklepu, a następnie skradł biżuterię wartości kilkudziesięciu tyś. zł. Natychmiast po otrzymanym zgłoszeniu sądeccy policjanci podjęli szereg czynności mających na celu ustalenie tego niebezpiecznego przestępcy. Zabezpieczono ślady, przesłuchano świadków do działań użyto także policyjne psy tropiące. Ustalono rysopis oraz zabezpieczono wizerunek sprawcy, który następnie został przesłany do środków masowego przekazu, a także do innych jednostek Policji. Funkcjonariusze skrupulatnie sprawdzali każdą informację, analizowali każdy ślad. Dzięki tym wszystkim działaniom zakrojonym na szeroką skalę, ostatecznie wytypowali i namierzyli 34-letniego mieszkańca powiatu nowosądeckiego. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Zebrany materiał dowodowy w sprawie pozwolił przedstawić mężczyźnie zarzut dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia ( art. 280 § 2 kk).

– Ponadto w toku prowadzonych czynności policjanci, zabezpieczyli broń gazową, część biżuterii oraz kilka tyś. zł. Obecnie funkcjonariusze pracują nad odzyskaniem pozostałej części skradzionego mienia.

W poniedziałek 5 września Sąd Rejonowy w Nowym Sączu na wniosek Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz Prokuratury Rejonowej wobec 34-latka zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. To dopiero początek ponieważ za dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu mężczyzna za kratkami może spędzić nawet 12 lat.

źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu