Przejdź do treści


Nowy Sącz. Spowodowała kolizję mając w organizmie ponad pięć promili alkoholu

fot. KMP Nowy Sącz

35-letnia mieszkanka Nowego Sącza spowodowała kolizję i uciekła z miejsca zdarzenia. W chwili zatrzymania miała w organizmie ponad 5 promili alkoholu, a na jaw wyszło, że ma dożywotni zakaz kierowania pojazdami orzeczony przez sąd.

Do zdarzenia doszło we wtorek 1 listopada kilkanaście minut po godzinie 6 rano na jednym z osiedli w Nowym Sączu. Kierująca oplem kobieta nie ustąpiła pierwszeństwa i doprowadziła do zderzenia z prawidłowo jadącą kią, po czym oddaliła się w nieznanym kierunku. O zdarzeniu poinformowani zostali sądeccy policjanci, którzy ustalili, że sprawczynią kolizji była 35-letnia mieszkanka Nowego Sącza. Kobieta została zatrzymana i przyznała, że to ona kierowała oplem. Kiedy policjanci przeprowadzili badanie trzeźwości, okazało się, że sądeczanka miała w organizmie ponad 5 promili alkoholu. Dodatkowo na jaw wyszło, że kobieta ma orzeczony przez sąd dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Teraz 35-latka odpowie za kierowanie pojazdem mimo orzeczonego dożywotniego zakazu i w stanie nietrzeźwości, a także za spowodowanie kolizji i oddalenie się z jej miejsca. Grozi jej wysoka grzywna oraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

/źródło: KMP Nowy Sącz