Przejdź do treści


Nowy Sącz. Spowodował kolizję mając w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu

fot. KMP Nowy Sącz

48-letni mieszkaniec Sądecczyzny spowodował kolizję, mając w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Jak się okazało mężczyzna posiada dożywotni, sądowy zakaz kierowania  pojazdami mechanicznymi. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło we wtorek 15 lutego około godziny 14:40 na osiedlu Millenium w Nowym Sączu. Kierowca jaguara nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i najechał na tył citroena, którego kierująca zatrzymała się przed oznakowanym przejściem dla pieszych. Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego sądeckiej Komedy Policji, którzy ustalili, że sprawcą kolizji jest 48-letni mieszkaniec Sądecczyzny.  Dwójka dzieci podróżujących z sądeczanką została przewieziona do szpitala na badania.

Policjanci sprawdzili trzeźwość kierującego jaguarem – okazało się, że miał w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Dodatkowo po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnym systemie wyszło na jaw, że 48-latek posiada dożywotni, sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Teraz mężczyzna odpowie za spowodowanie kolizji w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu. Grozi mu za do 5 lat więzienia.

Jazda po alkoholu niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne. Na drodze nie jesteśmy sami. Każdemu zależy, by bezpiecznie dotrzeć do celu, dlatego musimy być odpowiedzialni. Nie pozwalajmy na jazdę po pijanemu. Jeśli nietrzeźwy chce wsiąść do samochodu i odjechać, nie pozwól na to! Nie zgadzaj się również na podróż z pijanym kierowcą. Ponadto, niezwłocznie powiadom Policję, jeśli kiedykolwiek zauważysz dziwne zachowanie kierowcy na drodze (np. jedzie „wężykiem”, zajeżdża innym drogę itp.), które może świadczyć o tym, że jest pod wpływem alkoholu. Wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 112, a funkcjonariusze sprawdzą każdy taki sygnał.

/źródło: KMP Nowy Sącz