Przejdź do treści


Nowy Sącz. Śmierć po bójce – policjanci zatrzymali trzech sprawców

Nieumundurowani policjanci wyprowadzają zatrzymanego - fot. KMP Nowy Sącz

Sądeccy Policjanci ustalili i zatrzymali trzech sprawców śmiertelnego pobicia. Mężczyźni już usłyszeli zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

W poniedziałek 23 maja około godziny 22:20, w jednym z mieszkań w Nowym Sączu podczas trwającej libacji alkoholowej doszło do bójki, w wyniku której kilku uczestników spotkania doznało obrażeń ciała. Jeden z rannych, 34-latek, zmarł kilka godzin później w szpitalu.

Na miejscu zdarzenia przez wiele godzin pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Przeprowadzono m.in. oględziny, zabezpieczono ślady, przesłuchani zostali świadkowie. Bezpośrednio po zdarzeniu policjanci zatrzymali czterech uczestników libacji (dwie kobiety i dwóch mężczyzn). Ponadto w efekcie podjętych czynności funkcjonariusze ustalili dwóch kolejnych uczestników zakrapianego alkoholem spotkania – kobietę oraz mężczyznę, za którym policjanci prowadzili intensywne poszukiwania. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów w środę po południu, po tym jak na jednym z przystanków autobusowych rozpoznał go sądecki policjant, który wracał do domu po służbie.

Policjanci na podstawie zgromadzonych dowodów ustalili przebieg zdarzenia i osoby, które brały czynny udział w bójce. 25 maja br. trzej zatrzymani sądeczanie w wieku 30, 39 i 44 lat w Prokuraturze Rejonowej w Nowym Sączu usłyszeli zarzuty udziału w bójce, w wyniku której jeden z uczestników zmarł. Za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności, jednak dla 30 i 44-latka wymiar kary może być wyższy, ponieważ popełnili je w warunkach recydywy (byli już karani za podobne przestępstwa przeciwko zdrowiu i życiu).

Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Pozostali zatrzymani, po przesłuchaniu w związku z tą sprawą zostali zwolnieni decyzją śledczych. W sprawie będą występować w charakterze świadków.

/źródło: KMP Nowy Sącz