Przejdź do treści


Nowy Sącz: Ruszyło XIV. Forum Ekonomiczne Młodych Liderów

XIV Forum Ekonomiczne Młodych Liderów w Nowym Sączu - fot. UM NS

Nowy Sącz jest gospodarzem XIV Forum Ekonomicznego Młodych Liderów, wydarzenia  towarzyszącego Forum Ekonomicznemu w Krynicy-Zdroju.

We wtorek w auli Wyższej Szkoły Biznesu – National Louis University nastąpiło otwarcie Forum. Program tegorocznego Forum Młodych Liderów przewiduje panele dyskusyjne, spotkania z przedsiębiorcami i menedżerami oraz warsztaty tematyczne. Swój udział w tym wydarzeniu zapowiedziało około 400 młodych liderów z 35 krajów świata. Na otwarciu obecni byli między innymi minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski, sekretarz stanu w MEN Marzena Machałek, podsekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Małgorzata Jarosińska-Jedynak, przedstawiciele parlamentu i władz wojewódzkich.

– Jako gospodarz miasta witam ponownie w Nowym Sączu i bardzo się cieszę, że to już po raz czternasty. Mam nadzieję, że Forum będzie się powtarzało przez wiele, wiele lat – mówił prezydent Ludomir Handzel.

Tematem przewodnim tegorocznego Forum będą kompetencje, potrzebne na przyszłym rynku pracy. Za kilka lat wiele zawodów zniknie, a na ich miejsce pojawią się nowe. Jak się przygotować do nieuchronnych zmian? Na jakie kompetencje, zwłaszcza tzw. miękkie, położyć największy nacisk? Uczestnicy forum mają budować nowe idee i konfrontować je z wybitnymi przedstawicielami życia społecznego i politycznego oraz biznesu.

Prezydent Ludomir Handzel właśnie kompetencjom poświęcił swój debiut na Forum. – Kiedy pięć lat temu jeszcze jako młody przedsiębiorca brałem udział w Forum Młodych Liderów, mówiłem wtedy o kompetencjach – przypomniał prezydent. – Bardzo się cieszę, że do tego tematu wracamy. Chciałbym tylko zwrócić wam uwagę na kwestię zmiany. W Nowym Sączu pod koniec zeszłego roku rozpoczęła się dobra zmiana i mam nadzieję, że będzie trwała bardzo długo. To jedna z cech liderów, nad którą trzeba pracować. Trzeba być w każdej chwili gotowym na zmianę, trzeba ją przewidywać, a najlepiej być liderem tej zmiany. Na to chciałbym wam dzisiaj szczególnie zwrócić uwagę, życząc miłego pobytu w Nowym Sączu – zakończył swoje wystąpienie prezydent.

Organizatorem Forum jest Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw i Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji. Obrady potrwają do 6 września.

/źródło: UM NS