Przejdź do treści

Nowy Sącz. Rusza II etap przebudowy ulicy Broniewskiego

Rusza II etap przebudowy ulicy Broniewskiego - fot. UM NS

W związku z rozpoczęciem II etapu przebudowy ulicy Broniewskiego w czwartek (27 sierpnia) planowane jest wyłączenie z ruchu odcinka ulicy od ul. Barskiej do skrzyżowania z ul. Batalionów Chłopskich (wraz ze skrzyżowaniem ul. Broniewskiego, Batalionów Chłopskich, Okulickiego) – Ograniczenia nie dotyczą dojazdu do posesji.

 

W środę plac budowy odwiedził prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel – Jesteśmy na ulicy Broniewskiego w Nowym Sączu Postępują tutaj prace remontowe. Bardzo się cieszę, że pierwszy odcinek pomiędzy ulicą Okulickiego a ulicą Lwowską ma podbudowę bitumiczną. Zaczynamy wylewać warstwę wiążącą. Powstaje tutaj także dużo miejsc parkingowych, z czego się bardzo cieszę i na samym końcu oczywiście wisienka na torcie, czyli trzecia warstwa asfaltu, warstwa ścieralna. Mam nadzieję, że ten teren będzie dobrze służył mieszkańcom Nowego Sącza – powiedział Prezydent Ludomir Handzel

Zakres przebudowy ulicy Broniewskiego w Nowym Sączu obejmuje kompletną wymianę nawierzchni: jezdni, chodników, zatok postojowych i zatok autobusowych wraz z krawężnikami i obrzeżami. Dodatkowo powstanie 88 nowych miejsc postojowych w projektowanych zatokach postojowych przy jezdni, a w miejscu istniejącego skrzyżowania ulic Broniewskiego, Barska, Paderewskiego ma powstać rondo. Zakończenie prac planowane jest na grudzień tego roku.

/źródło: UMNS