Przejdź do treści


Nowy Sącz: Rozstrzygnięto pierwsze konkursy na kierownicze stanowiska w sądeckim ratuszu

Nowi dyrektory - foto. UMNS

Po fali zwolnień w Urzędzie Miasta Nowego Sącza w wyniku której pracę straciło dwanaście osób na kierowniczych stanowiskach. Komisja pod przewodnictwem zastępcy prezydenta miasta Artura Bochenka rozstrzygnęła trzy konkursy, na stanowiska dyrektora Wydziału Edukacji, Ochrony Środowiska oraz Kultury, Sportu, Komunikacji Społecznej i Promocji.

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel na zwołanej wczoraj konferencji prasowej, poinformował o wyniku zakończonej procedury konkursowej i wyborze trzech pełniących obowiązki dyrektorów wydziałów Urzędu Miasta Nowego Sącza. Pełniącym obowiązki dyrektora Wydziału Edukacji będzie Małgorzata Belska, obowiązki dyrektora Wydziału Kultury, Sportu, Komunikacji Społecznej i Promocji obejmie Marcin Poręba, a pełniącym obowiązki dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska został Grzegorz Tabasz. Nowi dyrektorzy rozpoczną pracę już w poniedziałek 10 grudnia.

– Bardzo się cieszę z tych nominacji i mam nadzieję, że państwo rozpoczną intensywną pracę po podpisaniu stosownych dokumentów już w najbliższy poniedziałek 10 grudnia – mówił prezydent Ludomir Handzel i dodał: – Pan Marcin Poręba będzie wspierał, na czym mi bardzo zależy, dobrą komunikację z mieszkańcami miasta i z otoczeniem, będzie też wspierał sądecką kulturę i organizował pracę podległych instytucji.
Małgorzata Belska pełniąca obowiązki dyrektora Wydziału Edukacji. Już zapowiedziała zorganizowanie okrągłego stołu oświaty, do którego dopuszczane będą osoby mające coś do powiedzenia w kwestii oświaty. A o czyste powietrze w Nowym Sączu będzie walczył Grzegorz Tabasz pełniący funkcję dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska
Podstawowe zadanie, które stawiam przed dyrektorem Wydziału Ochrony Środowiska, to przedstawienie kompleksowego planu walki o czyste powietrze. To muszą być działania wielowątkowe: nie tylko wymiana pieców, rozbudowa sieci ciepłowniczej, ale także przechodzenie na elektromobilność. To, co możemy zrobić teraz i prowadzę już w tej sprawie rozmowy, to monitorowanie kwestii spalania śmieci. Przecież jesteśmy coraz bardziej świadomi tego, że nie wolno palić śmieci, ale wąska grupa ludzi, która to robi, przyczynia się do tego, że czynniki rakotwórcze pojawiają się w powietrzu. Musimy zadbać o to, żebyśmy byli bezpieczni oddychając powietrzem w Nowym Sączu – mówił prezydent Ludomir Handzel.

/foto. UMNS