Nowy Sącz: Ratusz ma kolejne koncepcje na usprawnienie ruchu w mieście – Czy tym razem nie skończy się na pomysłach?

Opublikowano 3 stycznia 2017 przez
Nowy Sącz: Ratusz ma kolejne koncepcje na usprawnienie ruchu w mieście – Czy tym razem nie skończy się na pomysłach?

Mieszkańcy Nowego Sącza od lat nie mogą doczekać się skutecznych rozwiązań komunikacyjnych usprawniających ruch w mieście. Jak mówią – Okoliczne gminu z dużo mniejszym budżetem, takie jak Stary Sącz i Podegrodzie od lat posiadają swoje obwodnice.

Wygląda na to że głosy niezadowolenia zostały usłyszane także w Sądeckim Ratuszu, jak czytamy na stronie Urzędu Miasta:
Trwają prace nad opracowaniem nowej koncepcji budowy „Obwodnicy wzdłuż Dunajca” tzw. Węgierskiej Bis. – Po analizie obecnej sytuacji, zmieniamy koncepcję. Bezsensownym byłoby uparte dążenie do tego projektu sprzed lat. Po powstaniu Obwodnicy Zachodniej budowanie po drugiej stronie Dunajca bardzo kosztownej drogi równoległej jest nieuzasadnione. W takim wypadku wystarczy połączyć się przeprawą przez Dunajec na drugą stronę. Dzięki temu rozwiązaniu obniżymy koszty, osiągając zakładany efekt. Mamy czas by opracować najlepsze rozwiązanie. Koncepcje, które były nie są już ani aktualne, ani uzasadnione komunikacyjnie i ekonomicznie  – mówi prezydent Ryszard Nowak. – Moim celem jest osiągnięcie właściwego efektu przy możliwie najniższych kosztach – podkreśla prezydent.
Jak podkreśla prezydent obecnie Miasto Nowy Sącz gotowe jest do realizacji równie ważnej inwestycji dotyczącej przebudowy układu komunikacyjnego u zbiegu ulicy Krakowskiej, Legionów, Bulwar Narwiku oraz budowy nowego Mostu Heleńskiego. Na realizację tego zadania w przyszłorocznym budżecie zabezpieczono kwotę 26 mln zł.