Przejdź do treści


Nowy Sącz: Radni zadecydowali Sandecja będzie spółką akcyjną

Podczas wczorajszej, nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Nowego Sącza radni zadecydowali o utworzenie spółki Miejski Klub Sportowy “SANDECJA” S.A. w Nowym Sączu, właścicielem 100% udziałów będzie Miasto Nowy Sącz.
Uzasadnienie podejmowanej przez radnych uchwały przedstawił dyrektor Wydziału Kultury, Sportu, Komunikacji Społecznej i Promocji Józef Kantor. – Powołanie spółki akcyjnej Miejski Klub Sportowy “Sandecja” jest związane ze znakomitymi wynikami sportowymi piłkarzy klubu w rozgrywkach I ligi i możliwym awansem do Ekstraklasy. Stosownie do art.15 ust. 3 Ustawy o sporcie w rozgrywkach Ekstraklasy biorą udział wyłącznie kluby sportowe działające jako spółki akcyjne. Miasto jest jednoosobowym akcjonariuszem. Kapitał zakładowy spółki wynosi 1 100 tys. złotych i dzieli się na 22 000 akcji numerowanych i imiennych. Wartość jednej akcji wynosi 50 złotych. Kapitał zakładowy spółki zostanie pokryty w całości wkładami pieniężnymi przed zarejestrowaniem spółki. Dotychczasowy status klubu jako stowarzyszenia uniemożliwia otrzymanie wymaganej licencji i wyklucza jego występy w Ekstraklasie – powiedział Józef Kantor.
– Serdecznie dziękuję za dzisiejsze głosowanie i podjętą dzisiaj decyzję. To w pewnym sensie historyczny moment – powstaje spółka akcyjna, ale na gratulacje przyjdzie jeszcze czas. Jesteśmy o krok przed awansem do Ekstraklasy. To niebywałe osiągnięcie, jednak konsekwencją tego jest konieczność dalszej ciężkiej pracy i wspólnego działania tak, aby “Sandecja” nie była tylko epizodem w Ekstraklasie, ale aby odegrała tam istotną rolę w co wierzę i o czym jestem przekonany – powiedział prezydent Ryszard Nowak po podjęciu przez radnych decyzji o powołaniu spółki akcyjnej i dodał – Mówiłem kiedyś, że “Sandecja” jest wizytówką Nowego Sącza i Sądecczyny to teraz powiem, że “Sandecja” mam szansę wyjść na jeszcze wyższy poziom. To także szansa, aby młodzi adepci piłki nożnej mieli szansę na osiągnięcie sukcesów.
W sesji uczestniczył zarząd MKS “Sandecja” z prezesem Andrzejem Dankiem na czele oraz wieloletni piłkarz klubu, obecnie Pełnomocnik Prezydenta ds. Sportu, Arkadiusz Aleksander.

źródło: www.nowysacz.pl