Przejdź do treści


Nowy Sącz: Pytał o pracę a okradł domowników

Policja Nowy Sącz - fot. materiały własne

Mężczyzna, który w jednym z sądeckich domów szukał dorywczej pracy, wrócił nocą i okradł jego właścicieli. W efekcie usłyszał od policjantów zarzuty.
28-latek zapukał do jednego z domów przy ulicy Kasprowicza w Nowym Sączu pytając o pracę dorywczą wokół domu, jednak usłyszał od właścicieli, że obecnie nie potrzebują nikogo do pomocy. Następnego dnia rano zauważyli jednak, że w salonie nie ma sprzętu RTV, m.in. telewizora, a w kuchni saszetki z dokumentami oraz gotówką, na łączną kwotę strat w wysokości 2700 złotych.
Przybyli na miejsce policjanci zaczęli tę sprawę łączyć z wcześniejszymi „odwiedzinami” i ustalili, że sprawca włamał się rozbijając okno od strony ogrodu. Zabezpieczyli teren włamania, sprawdzili okoliczny teren i użyli psa tropiącego, jednak do zatrzymania 28-latka doprowadziła ich praca operacyjna.
23 maja policjanci postawili Sądeczaninowi zarzuty kradzieży z włamaniem oraz kradzieży dokumentów i ich ukrycia, za co grozi łącznie do 10 lat pozbawienia wolności. Ponadto mężczyzna dopuścił się tych czynów, po odbyciu kary więzienia za podobne przestępstwa, dlatego wymiar kary może być wyższy. Mężczyzna przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze.

źródło: KM Policji Nowy Sącz