Przejdź do treści

Nowy Sącz. Przyjmowała gości podczas kwarantanny – otrzymała 15 tys. zł kary

Zdjęcie ilustracyjne - fot. KMP Nowy Sącz

Choć mieszkańcy Sądecczyzny w zdecydowanej większości stosują się do obostrzeń wprowadzonych by zapobiegać rozprzestrzenianiu się epidemii koronawirusa, są jednak niechlubne wyjątki. Przykładem może być przypadek 23-letniej kobiety, na którą sanepid nałożył 15 tys. zł kary za przyjmowanie gościa podczas kwarantanny.

Osoby objęte kwarantanną mają obowiązek przebywać we wskazanym przez siebie miejscu i stosować się do zaleceń służb sanitarnych. 23-letnia mieszkanka Nowego Sącza została objęta kwarantanną, gdyż miała kontakt z osobą zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2. Tymczasem, podczas trzech kontroli sądeccy policjanci ujawnili, że przyjmowała gościa, osobę nieobjętą kwarantanną. –  Kobieta lekceważąco podchodziła do kwestii odosobnienia, tłumacząc funkcjonariuszom, że nie widzi nic złego w tym, by ktoś ją odwiedzał – informuje Aneta Izworska z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

W związku z tą powtarzającą się sytuacją sądeccy policjanci poinformowali Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Nowym Sączu, który w drodze decyzji administracyjnej nałożył na 23-latkę karę pieniężną w wysokości 15 000 zł. Przypominamy, że zgodnie z treścią Ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, pod pojęciem kwarantanny należy rozumieć odosobnienie osoby zdrowej, która była narażona na zakażenie, w celu zapobieżenia szerzeniu się chorób szczególnie niebezpiecznych i wysoce zakaźnych.

/KMP Nowy Sącz