Przejdź do treści


Nowy Sącz. Próbował ukraść smartfony w hipermarkecie – Okazało się że jest Poszukiwany przez policję

Radiowóz - KMP Nowy Sącz

27-letni mieszkaniec województwa lubelskiego w jednym z hipermarketów w Nowym Sączu próbował ukraść dwa smartfony. Okazało się, że mężczyzna był poszukiwany przez policję.

24 kwietnia około godziny 14:30 policjanci otrzymali zgłoszenie o próbie kradzieży smartfonów w jednym z hipermarketów na terenie Nowego Sącza. Z zgłoszenia wynikało, że złodziej zabrał ze sklepowej półki dwa smartfony w opakowaniach zabezpieczających, po czym, udał się do przymierzalni. Tam zamiast przymierzać odzież uszkodził opakowania i wyjął z nich telefony komórkowe. Następnie wyszedł z przymierzalni z jednym z telefonów owiniętym ubraniami, a drugi aparat ukrył pomiędzy odzieżą na sklepowej półce.

Złodziej został ujęty na gorącym uczynku przez pracownika ochrony. Mężczyzna został przewieziony do sądeckiej komendy. Policjanci ustalili, że 27-latek z Lubelszczyzny był poszukiwany w celu doprowadzenia do zakładu karnego, gdzie miał odbyć karę pozbawienia wolności. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem, za co grozi mu od roku do 10 lat więzienia, a następnie został przetransportowany do zakładu karnego w Nowym Sączu.

/źródło: KMP Nowy Sącz