Przejdź do treści

Nowy Sącz. Prezydent jest zaniepokojony informacjami podawanymi przez sądecki Sanepid

Prezydent ludomir Handzel - fot. UM NS / Zdjęcia archiwalne

Od pięciu dni liczba osób zarażonych koronawirusem na Sądecczyźnie pozostaje bez zmian mimo, że w całej Polsce w ostatnich dniach obserwujemy gwałtowny wzrost zakażeń. Taka sytuacja wzbudziła niepokój prezydenta Nowego Sącza, który wysłał pismo do dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Nowym Sączu z prośbą o wyjaśnienia.

Dziś o godzinie 16.00 odebrałem następny raport epidemiologiczny, w którym stan zakażonych na naszym terenie nie zmienił się. Jest to liczba 18 stwierdzonych zachorowań dla Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego. Nie ukrywam, że sam tym faktem jestem zaniepokojony – mówi prezydent Nowego Sącza.

Ludomir Handzel zauważa, że w prawie 300 tys. populacji jaką stanowi miasto i powiat nowosądecki jest bardzo mało prawdopodobne, aby przez kilka dni pod rząd niebyło nowych przypadków  zarażenia koronawirusem. – Z jednej strony powinna to być dobra wiadomość, ale nie chce mi się wierzyć, iż w tak dużej populacji nie są diagnozowane nowe przypadki. W związku z powyższym wystąpiłem na piśmie o informację, którą przedstawię mieszkańcom. Nie zmienia to faktu, że liczba pobieranych badań jest bardzo niska. Zrobię wszystko by Sączu pojawiły się testy przesiewowe. Takimi badaniami powinni być objęci w pierwszej kolejności pracownicy szpitala, ale także DPS i MPK. Oni, Ci na stanowiskach pracy, muszą być szczególnie chronieni.