Przejdź do treści

Prezydent Handzel zapowiada zawiadomienie służb o próbie wyłudzenia danych osobowych mieszkańców

Prezydent ludomir Handzel - fot. UM NS / Zdjęcia archiwalne

W trakcie 56. Spotkania Online z mieszkańcami Prezydent Nowego Sącza poinformował, że na ogólny adres e-mail Urzędu Miasta została przesłana wiadomość, w której zwrócono się o przekazanie wrażliwych danych osobowych uprawnionych do głosowania mieszkańców Nowego Sącza.

Nadawcą wiadomości miała być Poczta Polska, jednak nikt się pod nią nie podpisał. Prezydent Ludomir Handzel podejrzewając, że może to być próba wyłudzenia wrażliwych danych osobowych mieszkańców zapowiedział złożenie zawiadomienia w tej sprawie do prokuratury – Ja na dzień dzisiejszy uznaje, że jest to próba wyłudzenia danych osobowych mieszkańców Nowego Sącza i w dniu jutrzejszym skieruje taką informacje do Policji oraz do Prokuratury – zapowiada.

Nie sądzę, aby Poczta Polska próbowała bezprawnie uzyskać Państwa dane osobowe. Uważam, że jest to mistyfikacja. Nie wieżę w to, żeby taka instytucja wysyłała zwykłego maila na ogólny adres Urzędu Miasta żądając bardzo wrażliwych danych mieszkańców – podkreślił prezydent Handzel.

W związku z ogłoszonym na terenie całego kraju stanem epidemii rząd chce, by zaplanowane na 10 maja wybory prezydenckie odbyły się wyłącznie w formie korespondencyjnej. Jednak ustawa w tej sprawie trafiła dopiero do Senatu.