Przejdź do treści


Nowy Sącz: Pożar samochodu osobowego

fot. KMPSPNS

Wczoraj 18 czerwca około godziny 14:55 przy ul. Lwowskiej w Nowym Sączu doszło do pożaru samochodu osobowego marki Alfa Romeo, na szczęści nikt nie ucierpiał.

Do pożaru doszło na parkingu Sądeckiego Parku Etnograficznego przy ul. Lwowskiej. O pożarze Straż powiadomiła przypadkowa osoba.

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na parkingu zaparkowany był samochód Alfa Romeo 159 z którego czuć było zapach palonych kabli instalacji elektrycznej. Kamera termowizyjna wskazywała 40°C i temperatura wzrastała w obszarze przedniej maski pojazdu – Relacjonują sądeccy Strażacy.

– Na miejscu nie było właściciela lub użytkownika auta. Działania zastępu straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądu wody gaśniczej na karoserie podwozia i nadwozia pojazdu. Polecono funkcjonariuszom Policji podjęcie próby odnalezienia właściciela pojazdu na terenie skansenu. Po około 10 minutach na miejscu zdarzenia zjawił się właściciel, który otworzył auto. Odłączono akumulator w pojeździe, przelano prądem wody gaśniczej komorę silnika, uniesiono pojazd do góry, używając poduszek wysokociśnieniowych. Po całkowitej stabilizacji pojazdu ugaszono zarzewie ognia zlokalizowane w elementach wygłuszenia rury wydechowej oraz środkowej części podwozia auta. Ponowna kontrola pojazdu przy pomocy kamery termowizyjnej nie wykazała podwyższonej temperatury na kontrolowanym obszarze.

/KM PSP NS