Przejdź do treści


Nowy Sącz: Pożar na stacji paliw przy ul. Prażmowskiego

  • Opublikowano:
  • Autor:
Pożar na stacji paliw przy ul. Prażmowskiego - fot. KMPSP Nowy Sącz

W niedzielę 27 października o godzinie 4.41 na stacji paliw przy ul. Prażmowskiego w Nowym Sączu doszło do pożaru.

Zapaleniu uległ podwieszany sufit w stacji paliw, na miejscu bardzo szybko pojawiły się zastępy Straży Pożarnej z JRG nr 1 w Nowym Sączu. Przed przyjazdem Straży pracownicy podjęli nieskuteczną próbę ugaszenia pożaru za pomocą gaśnic proszkowych, a następnie opuścili budynek stacji paliw nie odnosząc widocznych obrażeń i nie uskarżając się na żadne dolegliwości.

W chwili przyjazdu zastępów dopływ energii elektrycznej do budynku był odłączony a dystrybutory paliw zablokowane. Wewnątrz pomieszczenia stacji paliw panowało znaczne zadymienie, brak widocznego, otwartego ognia. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia. Rozwinięciu jednej linii gaśniczej i ustawieniu jej przed wejściem na stację. Wejściu strażaków z kamerą termowizyjną do wnętrza pomieszczenia w celu zlokalizowania miejsca pożaru. – Relacjonują nowosądeccy strażacy.

Pożar na stacji paliw przy ul. Prażmowskiego - fot. KMPSP Nowy Sącz

Po zlokalizowaniu pożaru, który znajdował w dwóch miejscach. Strażacy przystąpili do gaszenia. Przed wejściem na stację ustawiono wentylator oddymiający w celu zmniejszenia zadymienia wewnątrz budynku. Następnie strażacy usunęli na zewnątrz i dogaszali tlące się elementy. Działania strażaków trwały ponad godzinę. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

/źródło: KMPSP Nowy Sącz