Nowy Sącz: Pożar budynku magazynowo – produkcyjnego na ul. Korzeniowskiego

Nowy Sącz: Pożar budynku magazynowo – produkcyjnego na ul. Korzeniowskiego
Pożar budynku magazynowo – produkcyjnego na ul. Korzeniowskiego w Nowym Sączu – fot. KM PSP w Nowy Sącz

Do niebezpiecznego pożaru doszło wczoraj (9 lutego) przed godziną czternastą na ul. Korzeniowskiego w Nowym Sączu. Palił się tam budynek, w którym produkowano oraz składowano wyroby galanterii drewnianej.

Po otrzymaniu zgłoszenia na miejsce natychmiast skierowano zastępy Straży Pożarnej z JRG nr 1 i 2 w Nowym Sączu oraz OSP Biegonice. Pożar rozprzestrzenił się na część biurową budynku oraz konstrukcję dachu. Akcję gaśniczą utrudniały znajdujące się w budynku palne materiały tj. farby, lakiery, rozpuszczalniki. Bezpośrednio zagrożony był również stojący w odległości kilku metrów od pożaru murowany budynek mieszkalny oraz samochód dostawczy. W chwili powstania pożaru w budynku znajdowały się dwie dorosłe osoby, które opuściły budynek przed przybyciem zastępów straży na miejsce zdarzenia.

Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do usuwania na zewnątrz i dogaszania spalonych lub uszkodzonych produktów i elementów drewnianych. Prawdopodobną przyczyną powstania pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

źródło: KM PSP w Nowy Sącz