Przejdź do treści


Nowy Sącz. Posiadał narkotyki i był poszukiwany przez Sąd

Umundurowani policjanci prowadzą zatrzymanego do radiowozu - fot. KMP Nowy Sącz

Sądeccy policjanci zatrzymali 24-latka, który posiadał narkotyki i był poszukiwany przez Sąd do odbycia kary 1,5 roku pozbawienia wolności. Mieszkaniec Podkarpacia trafił do zakładu karnego. Za posiadanie narkotyków grozi mu dodatkowo do 3 lat więzienia.

Do zatrzymania doszło wieczorem, 3 sierpnia br. na ul. Jana Długosza w Nowym Sączu. Funkcjonariusze z Ogniwa Wywiadowczego sądeckiej Policji podczas patrolowania ulic miasta zwrócili uwagę na mężczyznę, który na ich widok zaczął nerwowo się rozglądać, co wzbudziło podejrzenia policjantów. Podczas legitymowania okazało się, że 24-latek jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Przemyślu.
Mężczyzna miał do odbycia karę 1,5 roku pozbawienia wolności, za wcześniej popełnione przestępstwa. Podczas kontroli osobistej policjanci znaleźli przy nim zawiniątko z folii aluminiowej z białymi kryształkami.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Po zważeniu i przebadaniu narkotestem zabezpieczonej substancji okazało się, że 24-latek posiadał przy sobie ponad 12 gramów substancji psychotropowej MDPV.

Mieszkaniec województwa podkarpackiego w sądeckiej komendzie usłyszał zarzut posiadania narkotyków, a następnie został przewieziony do Zakładu Karnego, gdzie spędzi najbliższe półtora roku.

/źródło: KMP Nowy Sącz/ Zdjęcie ilustracyjne