Przejdź do treści

Nowy Sącz. Ponad stu strażaków brało udział w akcji gaszenia pożaru marketu Media Expert

Pożar marketu Media Expert - fot. KMPSP Nowy Sącz

24 zastępy Straży Pożarnej  i 103 strażaków uczestniczyło w akcji gaszenia pożaru marketu Media Expert, przy ul. Węgierskiej w Nowym Sączu.

Do pożaru doszło w poniedziałek (21 września) około godziny 6.36. Nad Nowym Sączem unosił się słup czarnego dymu a w okolicy wyczuwalny był wyraźny zapach spalonych tworzyw sztucznych. Do akcji gaśniczej skierowano zastępy Straży Pożarnej z JRG nr 2 nr 1  w Nowym Sączu oraz zastępy najbliższych jednostek OSP.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w markecie nie było osób a  z całej połaci stropodachu wydobywały się kłęby dymu. Ze względu na zadymienie, wysoką  temperaturę oraz zawalone elementy stropodachu nie było możliwości wejścia do wnętrza budynku. – Relacjonują sądeccy strażacy, którzy skupili swoje działania na schłodzeniu konstrukcji stropodachu oraz równoczesnym podawaniu prądów wody do wnętrza budynku poprzez dostępne drzwi i okna. – Dach chłodzono wodą a w celu stłumienia pożaru podano pianę. Po schłodzeniu konstrukcji stropodachu,  wykonano w nim otwory w celu oddymienia  budynku oraz podania prądów środka gaśniczego do wnętrza. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do wynoszenia spalonych  elementów stropu oraz wyposażenia.

W kilkugodzinnych działaniach ratowniczo-gaśniczych uczestniczyły 24 zastępy Straży Pożarnej i aż 103 strażaków. Przyczyna pożaru nie została ustalona.

/źródło: KMPSP Nowy Sącz