Przejdź do treści


Nowy Sącz: Ponad 1200 osób skorzystało w 2018 roku z darmowej pomocy prawnej

fotolia.com

W Nowym Sączu działają trzy punkty oferujące darmową pomoc prawną dla osób, których nie stać na zatrudnienie specjalisty, takiego jak radca prawny lub adwokat. Dwa z nich znajdują się przy ulicy Nawojowskiej 17a (Osiedle Milenium), a trzeci przy ulicy Żywieckiej 13, w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. W ubiegłym roku z darmowej pomocy prawnej organicznej przez Urząd Miasta Nowego Sącza skorzystało ponad 1200 osób.

W tym roku taka pomoc, przysługuje każdej osobie fizycznej, która złoży oświadczenie, że nie jest w stanie ponieść kosztów takiej porady. Nieodpłatna pomoc prawna nie obejmuje spraw związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, z wyjątkiem przygotowania do rozpoczęcia tej działalności.

UWAGA! Świadczenie usług w punktach odbywa się według kolejności zgłoszeń, po uprzednim umówieniu terminu wizyty pod numerem telefonu: 18 262 31 73.

Na stronie BIP Miasta Nowego Sącza oraz oficjalnej stronie miasta znajdują się informacje dotyczące nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz nieodpłatnej mediacji, w której są przedstawiane i aktualizowane informacje dotyczące możliwości dostępu do tych usług.

/źródło: UMNS