Przejdź do treści


Nowy Sącz: Policjant po służbie zatrzymał sklepowego złodzieja

Zakupy w czasie wolnym od służy nie przeszkodziły dzielnicowemu podjąć działań zmierzających do zatrzymania sprawcy kradzieży sklepowej.
20 sierpnia po godzinie 20.00 policjant z sądeckiej jednostki, korzystając z dnia wolnego robił zakupy w sklepie przy ulicy I Brygady. Gdy pracownice sklepu zauważyły, jak czterech mężczyzn dokonuje kradzieży piwa poprosiły o pomoc znajdującego się w sklepie policjanta. Policjant natychmiast o zaistniałym zdarzeniu poinformował telefonicznie dyżurnego sądeckiej jednostki, a sam bez chwili wahania udał się za sprawcami kradzieży w rejon osiedla. W trakcie kiedy policjant biegł za sprawcami, mężczyźni rozdzielili się porzucając skradziony towar. Policjantowi udało się zatrzymać jednego ze złodziei, 41 letniego mężczyznę.
Na miejsce podejmowanej przez dzielnicowego interwencji przybył patrol policji sprawdzał okoliczny teren za pozostałymi sprawcami kradzieży. Zatrzymany sprawca przekazany został przybyłemu patrolowi.
Dzięki postawie będącego na wolnym policjanta, skradzione mienie odzyskano w ilości
144 sztuk puszek piwa, z czego osiem sztuk zostało uszkodzone podczas porzucenia przez złodziei, jednak piwo nie uszkodzone wróciło na sklepową półkę. Ponadto trwają czynności zmierzające do ustalenia pozostałych sprawców kradzieży.
Sprawa znajdzie swój finał w Sądzie w związku z naruszeniem artykułu 119 Kodeksu Wykroczeń.