Przejdź do treści


Nowy Sącz. Policjant po służbie zatrzymał kierowcę, który prowadził mimo cofniętych uprawnień

W czasie wolnym od służby, sierżant Jacek Łukasik z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu zauważył kierowcę, którego kilka dni wcześniej zatrzymywał do kontroli drogowej. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że 22-latek miał cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów i w tym momencie popełniał przestępstwo.

Policjant pojechał za samochodem, a kiedy ten zatrzymał się na parkingu przy jednym z centrów handlowych, funkcjonariusz okazał mężczyźnie swoją legitymację służbową i o zdarzeniu poinformował oficera dyżurnego sądeckiej komendy. Chwilę później na parkingu pojawił się patrol Policji, który po sprawdzeniu w bazie danych potwierdził, że 22-latek od kwietnia 2018 roku ma cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów mechanicznych, ponieważ w okresie dwóch lat od uzyskania prawa jazdy popełnił trzy wykroczenia zagrażające bezpieczeństwu w ruchu drogowym. – informuje Aneta Izworska z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Jak się okazało ten młody mężczyzna już wcześniej, dwukrotnie został przyłapany przez policjantów na prowadzeniu pojazdu mimo cofniętych uprawnień. Choć sprawa 22-latka jest prowadzona przez policje w formie dochodzenia, to już została objęta nadzorem prokuratorskim. Zgodnie z art. 180a Kodeksu Karnego za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat. Mając na uwadze fakt, że 22-latek dopuścił się tych przestępstw w krótkim odstępie czasu i z wykorzystaniem takiej samej sposobności, sąd może orzec zwiększoną karę.

/źródło: KMP Nowy Sącz