Przejdź do treści


Nowy Sącz. Policjanci zlikwidowali nielegalną fabrykę alkoholu

Kocioł parowy zabezpieczony przez policjantów - fot. KMP Nowy Sącz

Sądeccy policjanci wspólnie z pracownikami sanepidu zlikwidowali nielegalną fabrykę alkoholu oraz soków owocowych.

Policjanci otrzymali informację, że na terenie jednej z posesji w Nowym Sączu może znajdować się linia do nielegalnej produkcji alkoholu oraz soków owocowych. 20 maja funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu wraz z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przeszukali nieruchomość ujawniając w piwnicy i przydomowym garażu pracujące urządzenie do destylacji oraz gąsior z alkoholem i 13 beczek o pojemności 120 litrów każda, w których znajdował się zacier.

W trakcie przeszukania ustalono również, że 52-latek produkował także soki owocowe, które sprzedawał w Internecie za pośrednictwem popularnego serwisu ogłoszeniowego. Przygotowane do sprzedaży soki zostały zabezpieczone przed wprowadzeniem do obrotu, jak również twardy dysk z komputera mężczyzny – w celach dowodowych.

52-letni sądeczanin usłyszał zarzut wyrabiania alkoholu bez wymaganego wpisu do rejestru – grozi mu za to kara grzywna, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Policjanci prowadzą dalsze czynności w tej sprawie, także pod kątem przestępstwa z art. 97 ust. 1 ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia (stwierdzono m.in. nieprawidłowe oznakowanie sprzedawanych soków).

/źródło: KMP Nowy Sącz