Przejdź do treści


Nowy Sącz. Policjanci zatrzymali złodzieja, który ukradł pieniądze z kościelnej skarbony

Policjant i zatrzymany mężczyzna

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 49-letniemu sądeczaninowi, który włamał się do skarbony w jednym z kościołów na terenie Nowego Sącza i ukradł z niej pieniądze.

10 sierpnia bieżącego roku, w jednym z nowosądeckich kościołów, doszło do kradzieży z włamaniem do drewnianej skarbony na datki od wiernych. Nieznany sprawca przedostał się do wnętrza świątyni, a następnie uszkodził skarbonę i ukradł około 1500 złotych. Po otrzymaniu doniesienia o zdarzeniu, policjanci niezwłocznie rozpoczęli działania zmierzające do ustalenia sprawcy.

Dzięki nagraniom z systemu monitoringu, funkcjonariusze szybko zdołali zidentyfikować podejrzanego mężczyznę i ustalić miejsce jego pobytu. 13 mężczyzna został zatrzymany w jednym z mieszkań na terenie Nowego Sącza i przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 49-letni sądeczanin usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo, zgodnie z art. 279 k.k. może mu grozić nawet do 10 lat więzienia.

/źródło: KMP Nowy Sącz