Przejdź do treści


Nowy Sącz: Policjanci zatrzymali sprawców pobicia

Oznakowany radiowóz Policji z włączoną lampą błyskową - fot. KMP Nowy Sącz

Sądeccy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w związku z pobiciem 36-letniego mieszkańca powiatu brzeskiego.

W piątek 2 lipca sądeccy policjanci otrzymali zgłoszenie o pobiciu, do którego doszło w jednym z mieszkań na ulicy Kołłątaja w Nowym Sączu.

– Tego dnia około godziny 23 mieszkaniec powiatu brzeskiego przebywał u swojej znajomej sądeczanki. Kiedy ktoś zapukał do drzwi, 36-latek poszedł otworzyć, a wtedy rzuciło się na niego trzech nieznanych mu mężczyzn. Agresorzy bili go i kopali, a gdy przestali, kazali mu natychmiast opuścić mieszkanie. – Informuje Aneta Izworska z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Następnego dnia we wczesnych godzinach porannych, sądeccy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 22, 24 i 29 lat. Wszyscy usłyszeli zarzuty pobicia i spowodowania uszczerbku na zdrowiu 36-latka. Za te przestępstwa grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności, ale dla 24 i 29-letniego sprawcy sąd może orzec wyższy wymiar kary z uwagi na to, że działali w warunkach recydywy.

Wobec całej trójki prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji połączonego z zakazem zbliżania się do pokrzywdzonego oraz zakazu opuszczania kraju.

/źródło: KMP Nowy Sącz