Przejdź do treści


Nowy Sącz. Policjanci zatrzymali seryjnego złodzieja

fot. KMP Nowy Sącz

Sądeccy policjanci zatrzymali 21-latka, który w ciągu czterech miesięcy dokonał 18 kradzieży. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

– 21 kwietnia br. oficer dyżurny sądeckiej Policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży pieniędzy z jednego z mieszkań na terenie Nowego Sącza. Sprawca wykorzystał niezamknięte drzwi i wszedł do mieszkania. Po przeglądnięciu pomieszczeń ukradł pieniądze oraz dwa portfele skórzane. Gdy tylko właściciele zorientowali się że zostali okradzeni, powiadomili sądecką Policję. – informuje podkom. Justyna Basiaga Oficer Prasowy KMP w Nowym Sączu.

Już następnego dnia złodziej  został zatrzymany przez policyjnych wywiadowców przed swoim domem. Okazało się, że gdy 21-latek uciekał z łupem zarejestrowały go kamery monitoringu.  Mężczyzna przyznał się do kradzieży portfeli oraz pieniędzy i oddał część skradzionej gotówki.

Policjanci przeanalizowali niewyjaśnione kradzieże z ostatniego okresu. Zgromadzone ślady i materiał dowodowy wskazywały, że zatrzymany, w przeciągu czterech ostatnich miesięcy dopuścił się jeszcze innych kradzieży. Ponieważ kradzieży tych dokonał w podobny sposób, w krótkich odstępach czasu, a wartość skradzionych przedmiotów to ponad 3 tys. zł. mimo tego, że w większości były to wykroczenia, tym razem za ich popełnienie odpowie jak za przestępstwo. Za te czyny grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.