Przejdź do treści


Nowy Sącz. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 31 kierowcom

Policja Nowy Sącz - fot. materiały własne

Zatrzymanie prawo jazdy 31 kierowcom i wystawienie 238 mandatów to efekt nocnych kontroli przeprowadzonych przez sądecką drogówkę od 20 do 31 marca br.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu od 20 do 31 marca br. kontrolowali kierowców poruszających się po al. Piłsudskiego, Batorego, Wolności i ulicach I Brygady, Królowej Jadwigi oraz Ogrodowej. W wyniku przeprowadzonych kontroli drogowych aż 25 kierowców straciło prawo jazdy przez przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Policjanci ujawnili także 9 nietrzeźwych kierujących (będących pod wpływem alkoholu, jak również środków odurzających), wystawili 238 mandatów za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym (głównie za przekroczenie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe manewry, zły stan techniczny pojazdu i inne, np. brak zapiętych pasów bezpieczeństwa, rozmowa przez telefon w trakcie prowadzenia pojazdu) a także skierowali 23 wnioski do sądu o ukaranie niefrasobliwych kierowców (głównie za przekraczanie dozwolonej prędkości, jazdę w stanie nietrzeźwości i nieprawidłowe manewry).

– Działania kontrolne sądeckiej drogówki miały na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach Nowego Sącza poprzez ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz zmniejszenie poczucia bezkarności wśród kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego. Przeprowadzona akcja była wyjściem naprzeciw oczekiwaniom społecznym i odpowiedzią na sygnały docierające do sądeckich policjantów ze strony mieszkańców oraz na informacje nanoszone na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Takie działania będą powtarzane przez sądeckich policjantów cyklicznie – informuje Aneta Izworska z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu